Atrakcje dla turystów w grudniu Gdańsk
0

Atrakcje dla turystów w grudniu na świątecznie w Gdańsku

Atrakcje dla turystów w grudniu to przede wszystkim imprezy plenerowe. Gdańsk to miasto atrakcyjne o każdej porze roku. Grudzień jest tym miesiącem, gdzie są one najbardziej pachnące i kolorowe z racji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku. Nasze miasto dba, aby urozmaicić pobyt osobom przebywającym gościnnie, jak i samym mieszkańcom. Zobacz najciekawsze atrakcje dla turystów w grudniu.

Atrakcje dla turystów w grudniu

Niewątpliwie grudzień jest dość ciepłym miesiącem w naszym mieście, pomimo zimowej aury. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia i sylwester, a wraz z nimi wiele przedświątecznych atrakcji ożywia atmosferę i wprowadza iście przedświąteczny nastrój, a także skłania do wspólnej zabawy. Co zatem możemy zobaczyć w Gdańsku w grudniu 2017, oprócz motocyklowej parady mikołajów, o której pisaliśmy  o świątecznych atrakcjach na Stadionie Energa Gdańsk.

Gdańsk Walking Tour

To dwugodzinny spacer po „starówce” gdańskiej, gdzie poznajemy najciekawsze i najbardziej znamienite obiekty architektury gotyckiej, renesansowej i marynistycznej. Spacer po najpiękniejszych ulicach Starego Miasta. Zwiedzanie Katedry Mariackiej, największej budowli gotyckiej w Europie. Spacer po pięknej ulicy Mariackiej i podziwianie Galerii Amber.

W planie wycieczki jest m.in. również fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw i wiele innych najciekawszych obiektów w Gdańsku, znajdujących się na Starym i Nowym Mieście. W planie Gdańsk walking tour nie zabraknie ciekawych opowieści, legend oraz historycznych faktów z dziejów naszego miasta.

Cena biletu za wycieczkę 10 osób od 499 zł. Najbliższe wolne terminy grudzień 2017.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku na Targu Węglowym

Od 2 grudnia 2017 rusza jarmark Bożonarodzeniowy, a to oznacza wiele atrakcji dla turystów tych małych, jak i dorosłych. Lodowa zjeżdżalnia, karuzela z rumakami, Anielski Młyn czy Łoś Lucek mówiący ludzkim głosem przywita nas na corocznej imprezie świątecznej na Targu Węglowym.

Ponadto przedmioty z duszą w Wielkiej Zbrojowni oraz możliwość skosztowania świątecznych smakołyków na Targu Węglowym i przy kole widokowym są dodatkową atrakcją dla wszystkich gości.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku - ozddoby choinkowe

Świąteczna atmosfera zachęca do zabawy i spędzania czasu na gdańskiej starówce. Specjalnie przygotowane iluminacje oświetlą ulicę Długą i Targ Węglowy. Na Targu Węglowym stanie 35-metrowa zjeżdżalnia saneczkowa dla dzieci i młodzieży.

Góra o wysokości 4 m i trzy tory zjazdowe będą do dyspozycji uczestników jarmarku. W godzinach wieczornych zjeżdżalnia będzie podświetlona iluminacjami i wyposażone w oprawę muzyczną. Wenecka karuzela i ośmiometrowy Anielski Młyn również staną na Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Park Oliwski w świątecznej iluminacji

Trudno nie być w Trójmieście i nie wstąpić do Parku w Oliwie. Park Oliwski to jeden z najpiękniejszych i najbardziej okazały miejsc przyrodniczych w Gdańsku. Ten obiekt przyrodniczy interesująco prezentuje się nie tylko latem, ale też zimową grudniową porą po zachodzie słońca.

2 grudnia 2017 właśnie tam zabłyśnie piękna i ciekawa iluminacja w morskiej stylizacji. XVII- wieczne Galeony będą umieszczone na wodzie, trójwymiarowe bramy i żyrandole dodadzą bajkowego i ciepłego charakteru Oliwskiemu Parkowi.

To tak jakbyś się przeniósł w inny wymiar, do zupełnie innego miejsca, które istnieje w twojej wyobraźni. Przyjedź do parku Oliwskiego i daj się ponieść fantazji.

Apartamenty Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *