Gdańsk zimową porą - atrakcje świąteczne w Gdańsku
0

Gdańsk zimową porą -Jakie atrakcje zimą w Gdańsku

Sezon turystyczny w trójmieście na ogół przypada na letnie miesiące. Wtedy do naszego miasta zjeżdża corocznie około tysiąca turystów z kraju u zagranicy. Niemniej jednak czy Gdańsk zimową porą może być równie atrakcyjny, jak latem ? Sprawdźcie Sami.

Gdańsk zimową porą- atrakcje grudniowe Gdańska

Pewnej listopadowej nocy wybrałem się na „starówkę” gdańską. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zamiast pustych uliczek i pojedynczych przechodni, zauważyłem gwarne i tętniące życiem miasto. Kluby muzyczne, knajpy i imprezy na powietrzu, pomimo już chłodnych dni, były wypełnione ludźmi, a przechodnie podziwiali piękne kamieniczki skąpane w świetle reflektorów.

Tu i ówdzie było słychać języki skandynawskie, germańskie i słowiańskie. Miasto tętniło życiem, tak jakby sezon turystyczny się jeszcze nie skończył. A przecież to był listopad, najciemniejszy i najbardziej przygnębiający miesiąc w roku. Niedługo grudzień i święta i wtedy dopiero będzie się działo.

Gdańsk zimową porą, pomimo braku atrybutu zimy, jakim jest śnieg, potrafi przyciągnąć swoim świątecznym urokiem mieszkańców oraz gości z kraju i zagranicy. Piękne iluminacje świąteczne czynią go na te parę tygodni miasteczkiem z baśni Christina Andersena.

Trudno w tym miejscu nie wspomnieć o corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, rozpoczynającym się 3 grudnia 2017 na Targu Węglowym w Gdańsku. Oprócz typowych straganów może nas tutaj spotkać wiele atrakcji jak np. karuzela wenecka, czy lodowisko syntetyczne dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach.

Zbrojownia zaś zapewni nam świąteczny jarmark sztuki, tam inspiracje odnajdą wszyscy poszukujący niebanalnych i ręcznie wykonanych prezentów.

Gdańsk zimową porą - atrakcje świąteczne w Gdańsku

Pięknie iluminowana i zaczarowana kareta stanie na Targu Węglowym w Gdańsku. Tutaj będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rodziną, przyjaciółmi czy ukochaną osobą. Gdańsk zimową porą w sezonie przedświątecznym to też liczne spektakle teatralne powiązane z historią i sztuką naszego miasta oraz zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży.

A wszystko podczas Jarmarku Gwiazdkowego w grudniu. Szczegółowy program jarmarku znajdziecie Państwo na portalu bożonarodzeniowy.gda.pl.

Jak spędzić sylwestra w Gdańsku

Sylwester pod chmurką na Starym i Głównym Mieście to koncert sylwestrowy na Targu Węglowym oraz liczne konkursy z ciekawymi nagrodami. O północy pokaz sztucznych ogni uzupełniony podkładem muzycznym, trwający ok. 15 minut.

Przygotowania do tego wyjątkowego widowiska trwają już od początku listopada. W noc sylwestrową w Gdańsku Zakład komunikacji miejskiej zapewnia uruchomienie dodatkowych kursów autobusów i tramwajów. Szczegóły na trójmiasto.pl

Atrakcje sylwestrowej nocy w Gdańsku można również doświadczyc w restauracjach, klubach muzycznych i pubach. Oferty sylwestrowe lokali rozrywkowych już od października znajdziecie Państwo na stronach portali trójmiejskich. Ciekawą imprezą sylwestrową, która w Gdańsku odbędzie się już po raz trzeci, jest Sylwester dla Singli.

Impreza organizowana jest przez portal strefasingla.pl. Do dyspozycji gości jest duża sala mieszcząca 350 osób. Ogromny parkiet, smakowite przekąski i napoje bez limitu zapewnią dobrą zabawę.

Gdańsk zimową porą - atrakcje świąteczne w Gdańsku

Dyskoteka prowadzona przez profesjonalnego DJ-a. Ponadto konkursy i nauka tańca. Stoły wieloosobowe, przy których masz możliwość nawiązać nowe znajomości lub spotkać swoją miłość. Organizator zapewnia, że tej nocy nikt nie będzie się czuł sam.
Koniec roku to wyjątkowy czas, w którym kończymy i żegnamy się ze starymi sprawami naszego życia, a z otuchą i nadzieję witamy energie nowego roku.

Apartamenty Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.